Maybe you poor because of eating chrunch wraps all the time. those two are 13$, imagine what you can home cock for that budget.
SpicyWokHei
Youre poor from eating these things. The last time I had one it was like almost 6 bucks.
ObviousWillingness51
Love thems. Get you a side of creamy jalepeno sauce and thank me later
Definitelymostlikely
“I’m poor so I spend money to eat out all the time”
We’re cooked bro
UnNumbFool
Buy a pound of ground beef, cumin, garlic powder, onion powder, salt, pepper, chili powder, cayenne, chili flake, large flour tortillas, tostadas(or hard shell tacos, or small corn or flour(your choice) tortillas that you’re willing to fry), some tomato, lettuce, and shredded cheese.
Batch cook and portion it out and you’ll have crunch wraps for dinner for a week straight.
The initial cost will be a lot more because of all the spices, but those will last you forever and the next time you do it the cost per crunchwrap will be nothing compared to taco bells and it will probably taste a lot better
Medieval_Mind
Rice and beans brother… rice and beans
wanderingsheep
I don’t know if a $7 Taco Bell item daily is the best use of a limited budget
DerHachi04
If you eat them a lot start making and prepping them yourself saves a LOT of money
busted-knees
y’all these are definitely homemade, stop chastising this guy for eating out
JoeMcShnobb
You can get a bean and rice burrito for $1.75 there. That’s like 3 burritos for the price of one crunch wrap
Fomulouscrunch
Glad there’s veg in there, your guts will thank you.
HeftyAd2780
Homemade is the way to go
Poost_Simmich
If you’re eating crunch wraps all the time, you’re not poor.
15 Comments
Ngl with some ranch, why not?
Make them it’s cheaper bro
Maybe you poor because of eating chrunch wraps all the time. those two are 13$, imagine what you can home cock for that budget.
Youre poor from eating these things. The last time I had one it was like almost 6 bucks.
Love thems. Get you a side of creamy jalepeno sauce and thank me later
“I’m poor so I spend money to eat out all the time”
We’re cooked bro
Buy a pound of ground beef, cumin, garlic powder, onion powder, salt, pepper, chili powder, cayenne, chili flake, large flour tortillas, tostadas(or hard shell tacos, or small corn or flour(your choice) tortillas that you’re willing to fry), some tomato, lettuce, and shredded cheese.
Batch cook and portion it out and you’ll have crunch wraps for dinner for a week straight.
The initial cost will be a lot more because of all the spices, but those will last you forever and the next time you do it the cost per crunchwrap will be nothing compared to taco bells and it will probably taste a lot better
Rice and beans brother… rice and beans
I don’t know if a $7 Taco Bell item daily is the best use of a limited budget
If you eat them a lot start making and prepping them yourself saves a LOT of money
y’all these are definitely homemade, stop chastising this guy for eating out
You can get a bean and rice burrito for $1.75 there. That’s like 3 burritos for the price of one crunch wrap
Glad there’s veg in there, your guts will thank you.
Homemade is the way to go
If you’re eating crunch wraps all the time, you’re not poor.