entire bag is 120 calories with 7g fiber and an orgasm in my mouth
entire bag is 120 calories with 7g fiber and an orgasm in my mouth
by complexcrimson
10 Comments
BeeMovieTrilogy
Those look awesome
So_Last_Century
Can you show a pic of the back (nutrition)? (Edited. I’m not able to read, evidently. Packaging shows where it’s from…)
complexcrimson
Wait edit: it’s 15g fiber. Even better
Salt_Simple_1207
Ok calm down they are not that good
BibblyPigeon
There’s something about biting these in special K cereal that made me shudder, like the squeaky chalk sound. I always liked the strawberries though
Secretme000
I love putting the freeze dried fruit into light & fit greek yogurt. It’s heavenly
Oregonrider2014
Freeze dried fruit. Period. Is incredible.
All that fiber and sweetness and its always under 150 calories if its no sugars added. Pineapple is my favorite but its harder to find.
Rtem8
At 4$ a serving that’s pretty steep.
s_decoy
Freeze dried fruit is delicious but quite expensive at the moment. Usually bags are like $4-5 for a single serving, for everything from mixed fruit to berries to apples, pretty consistent across different retailers. Hard for me to justify outside of the ocassional speciL treat.
SteveImNot
They’re so tart bro! I eat like six and have to do jumping jacks
10 Comments
Those look awesome
Can you show a pic of the back (nutrition)? (Edited. I’m not able to read, evidently. Packaging shows where it’s from…)
Wait edit: it’s 15g fiber. Even better
Ok calm down they are not that good
There’s something about biting these in special K cereal that made me shudder, like the squeaky chalk sound. I always liked the strawberries though
I love putting the freeze dried fruit into light & fit greek yogurt. It’s heavenly
Freeze dried fruit. Period. Is incredible.
All that fiber and sweetness and its always under 150 calories if its no sugars added. Pineapple is my favorite but its harder to find.
At 4$ a serving that’s pretty steep.
Freeze dried fruit is delicious but quite expensive at the moment. Usually bags are like $4-5 for a single serving, for everything from mixed fruit to berries to apples, pretty consistent across different retailers. Hard for me to justify outside of the ocassional speciL treat.
They’re so tart bro! I eat like six and have to do jumping jacks